“Вас здивують ці факти”: чому потрібно регулярно їсти сало

0
2517

Спочатку сало було продуктом бідняків – м’ясо та кістки коштували дорого, а сало багатії вважали відходами. Навчившись його консервувати, солити і таким чином довго зберігати, бідняки використовували сало як джерело жиру, який добре допомагав пережити холодну погоду та голод.
Коли необхідність у виживанні зникла, сало раптом стало делікатесним продуктом, та його смаком і вмінням готувати пишається кожна країна.
Історія
Стародавні римляни називали сало “лярдо”, в наш же час цей термін означає смалець – розтоплений жир.
В середні віки сало вживалося у величезних кількостях, а також з нього робили свічки, хай не дуже яскраві, але все ж додаткове джерело світла. При такому освітленні монахи переписували свої книги і завдяки цьому до наших днів дійшли ці рукописи праці.
Найвідоміше сало, яке зберегло свою історію і традиції приготування, це італійське Лардо Lardo di Colonnata. Колись цей продукт, разом з іншими традиційними закусками Італії оливками, томатами і хлібом, рятував від голоду місцевих чоловіків, а також був обов’язковим в раціоні солдатів, які воюють.
Сьогодні Лардо – справжній делікатес, який, як і всі популярні автентичні продукти, намагаються скопіювати та підробити. Лардо має унікальну технологію приготування – воно витримується і дозріває в спеціально створених коритах з чистого мармуру, що забезпечує необхідну вологість і температуру для цієї рецептури. Сало присипається всілякими спеціями та приправами, укладається в мармурові ванні і зберігається там протягом півроку – з осені по весну.
Німецький шпик, американський бекон, балканська солонина, польська солонина, українське сало – воно є практично в кожній культурі.
Користь сала
У цьому продукті міститься арахідонова кислота, яка бере участь в холестериновому обміні. Сало разом з часником є ​​відмінним дуетом: його застосовують для профілактики хвороб судин, серця та печінки. Сало використовують як сечогінний засіб.
Сало використовують в токсикології як засіб для очищення організму від токсинів, захисту від радіації та випромінювань. Сало використовують зовнішньо при артралгіях, артрозах, артритах, в реабілітації після операцій і травм, при мастопатії та термічних опіках, обмороженнях.
Сало знімає зубний біль і допомагає в лікуванні екземи – в цих випадках його також застосовують зовнішньо. Сало через його здатності розчиняти канцерогени використовують для профілактики онкологічних захворювань.
Сало містить селен, який особливо корисний спортсменам, годуючим матерям, вагітним, курцям. Помірне вживання сала притупляє апетит і не дає людині переїдати.

10 цікавих фактів про сало
– Сало в перекладі зі старослов’янської sadlo, що означає “насаджений на м’ясо”.
– Поступово звук Д випав і залишилося слово, яке говориться сало.
– Сало – це жир, в складі якого є вітаміни D, A, E та ненасичені жирні кислоти.
– Калорійність сала – 902-720 ккал на 100 грам. Вуглеводів – 0.
– Мусульмани та євреї не їдять сало через релігійні переконання.
– Найкорисніше сало – 2,5 см під шкіркою.
– На Чукотці їдять сало тюленів, яке дуже схоже по структурі та смаку на свиняче.
– В СРСР члени ЦК партії їли щодня 50 грамів сала.
– За часів громадянської війни сибіряки рятувалися від набігів червоних і білих, змащуючи салом ворота – цей запах відлякував коней.
– Раніше перед спуском судна на воду, його низ змащували салом. Так само робили і з саньми, щоб вони легше ковзали.
– Колись сало та ковбасу використовували в якості закладок для книг.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here