“В Голівуді ніхто не хоче говорити про Україну”– інтерв’ю від американського режисера Джона Малковича

0
1402

Зірка намагається пробити стіну байдужості, але визнає, що поки ці зусилля марні. Не кожну голлівудську зірку цитують дослівно, але Джон Малкович серед винятків. Легендарний уже актор, сценарист і продюсер дав інтерв’ю для ТСН. Майже одразу Малкович зруйнував стереотип зірки Голівуду – журналісти навіть не уявляли, що ця людина може бути настільки щирою і простою в спілкуванні.

“Мене часто обирають для того, щоби грати не вельми хороших чоловіків, жінок або навіть іншопланетян. Це не мій вибір, це чийсь вибір. Це здебільшого питання тих, хто винаймає мене. І я б не став судити своїх героїв заздалегідь”, – зізнається він. Чому погоджується на такі ролі – Малкович сам достеменно не знає. “Не знаю, чи є речі, які я б поставив у такі рамки. Але, якщо ви актор, ви не граєте людей, схожих на себе. Ви граєте інших людей, з іншим моральним кодом або ж навпаки з його відсутністю. От якщо сценарій поганий, тоді я не погоджуюсь”, – пояснив він.
Найважливіші та водночас найважчі моменти життя кінозірка пов’язує зовсім не з кар’єрою. “Знаєте, було неймовірно важко, коли один за одним пішли з життя найближчі люди. Спочатку два моїх діда, потім бабуся, потім батько й мати, мої брати і сестри. Нестерпно, коли залишаєшся тільки ти, аби нести далі історію минулого”, – не ховає сліз Малкович.
“Іноді мене розчаровують мої колеги, актори. Але чи виношу я з цього уроки? Коли я відчуваю, що мій світ руйнується, я концентруюся на моїх друзях, на родині, а потім світ повертається до ладу. Не хотів би заходити так далеко, як Самуель Бекет, який сказав: земне – це невиліковне”, – зізнався він.

Малкович переконаний, що в Голівуді зокрема та США в цілому не надто багато знають про Україну та війну в ній. “Упродовж цих років Україна залишається білою плямою, ніби її хтось стер із карти. У мізках голівудської спільноти панує Трамп і російська змова. Проте – ніякої України.
Цього року я двічі намагався говорити з ними про Україну. Ніхто не хоче про це говорити. Я навіть не знаю, який відсоток небайдужих у Голлівуді знає, що сталося тут 2014-го року і що відбувається зараз. Але я не голівудський актор. Я не такий, як вони”, – пояснив він.
Актор каже, що залюбки підтримав би кінопроект про війну в Україні, але зауважує, що це вельми непроста справа. “Знаєте, робити таке кіно важко, і я благословлю будь-кого, хто це тут зробить. А щодо моєї участі, це залежатиме від того, якою буде пропозиція”, – пояснив він. Малкович не має великих надій на інформаційний прорив щодо українських подій.
“Чесно кажучи, маю сумнів. Це не тільки ваша проблема, це системна проблема нашої реальності. Тому що мільярд – та де там? – навіть два мільярди людей мають не тільки доступ до інформації, а й можливість самим завантажувати в мережу, у свідомість суспільства, різну інформацію. І це переважно недостовірна інформація. Результат – за два місяці в Голівуді зі мною ніхто не говорив про війну в Україні. Повне зеро”, – пояснив актор. Українцям він побажав пам’ятати і втілювати слова Лінкольна: “влада народу, для народу і заради народу”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here