Володимир Зеленський і Росія: усі подробиці скандалу

0
719

Ми працюємо і живемо в Україні. Точніше – ви. А Зеленський тим часом отримує прибутки від російських компаній. Із такою гучною заявою дебютував черговий випуск телепрограми «Схеми», що зосереджена на розслідуванні сфери політичної. Хоча й на цей раз вирішила зробити виняток, приділивши вагому частину ефірного часу артисту, що ні дня не провів на державній службі.
Розібравши відкриті архіви російських структур, журналісти знайшли три «компанії Зеленського», що спеціалізуються на виробництві кіно- та телепрограм. Відтак, поставили під питання чесність ймовірного кандидата у президенти країни.

Відповідь довелось чекати не довго. Безпосередньо зі знімального майданчика третього сезону «Слуги народу» гуморист записав звернення, у якому розставив усі крапки над «і».
У Росії він не працює, ба більше – там проти нього порушена кримінальна справа. І справді, у цьому не складно пересвідчитись, оглянувши кілька російських сайтів у мережі. Підтвердились також слова про те, що студія не дала жодного концерту для країни-агресора з моменту проголошення війни.


«Ми не працюємо у Росії після того, що Вона зробила з Україною», – заявив «майжеполітик». Юрист «Кварталу 95» додав, що у російських прибутках немає нічого дивного.
Така практика стосовно інтелектуальної власності поширена у всьому світі. «За використання авторської продукції, виготовленої ще до 2014 року, фірма отримує роялті. А в Росії часто демонструють фільми, створені за сценаріями Зеленського», – пояснює представник Феміди.

Як результат – програму схеми словесно звинуватили у «свідомій чи ні, але плутанині понять». Адже «бізнес і наявність компанії – не одне і те ж». Один із журналістів «Схем» прокоментував резонансне розслідування у мережі: «Ми не говорили, що Зеленський особисто керує бізнесом у Росії. Ми констатували факт, що його бізнес там існує».
Варто зазначити, що і справді на ім’я Володимира Зеленського та його бізнес-партнерів зареєстровані три фірми у Російській Федерації. Не надто успішно, але у період з 2014 по 2017 рік вони принесли українській гумор-студії 13 мільйонів доларів. За словами юриста, уся справа у старих контрактах, що будуть чинні ще до 2021-22 років – «на жаль».

«До прикладу, права на фільм «Любов у великому місті» викупив «Перший канал» ще 10 років тому», тому і фінансові надходження не припинились після «розриву Кварталу із Росією».
Правда це чи порожні чутки, але забувати не варто, що Зеленський відкрито називає Росію агресором, визнає анексію Криму та жодного разу не гастролював по ворогуючій країні з моменту конфлікту – на відміну від багатьох інших українських артистів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here