П’ятниця, 12 Серпня, 2022
HomeСвітСвітське життяВбивця Джона Леннона пояснив свій вчинок та вибачився перед Йоко Оно

Вбивця Джона Леннона пояснив свій вчинок та вибачився перед Йоко Оно

У 1980 році Марк Чепмен застрелив Джона Леннона недалеко від будинку, де той жив зі своєю дружиною Йоко Оно. Відомо, що Марк гукнув музиканта та зробив п’ять пострілів, чотири з яких досягли мети. Джона швидко доставили в лікарню, але врятувати його не вдалося – він помер від крововтрати. А Чепмен досі відбуває довічне ув’язнення у в’язниці.
Минулого місяця йому в одинадцятий раз відмовили в умовно-достроковому звільненні. Під час слухання Чепмен заявив, що вбив 40-річну рок-зірку заради слави та що заслуговує смертної кари або довічного ув’язнення.
“Я просто хочу ще раз повторити, що шкодую про свій злочин. Мені немає виправдання. Це було зроблено для самоствердження. Це найстрашніший злочин – зробити щось з кимось невинним. Він був неймовірно популярним. Я вбив його не через його характер або те, яка він людина. У нього була родина, він був іконою. Він ще тоді міг говорити про речі, про які ми заговоримо тільки зараз. Я вбив його, тому що він був дуже, дуже, дуже популярним, і це єдина причина. А я дуже, дуже, дуже хотів прославитися, це дуже егоїстично”, – сказав Марк Чепмен комісії з умовно-дострокового звільнення у виправній установі Вейде в Нью-Йорку.
Чепмен підкреслив, що вважає це неймовірним егоїзмом, і додав:
“Я дуже шкодую, що заподіяв їй [Йоко Оно] стільки болю. Я весь час думаю про це. Коли ви свідомо задумуєте вбивство та знаєте, що це неправильно, і ви робите це для себе – це відразу смертна кара, я вважаю. Хтось зі мною не погодиться, але тепер всі отримують другий шанс. Я ж не заслуговую нічого. Якщо закон та ви вирішите залишити мене тут назавжди, мені нема на що скаржитися”, – підсумував Марк Чепмен в розмові з комісією.
У 2015 році Йоко Оно говорила в інтерв’ю, що боїться звільнення Марка, і вона заперечувала його проханню про дострокове звільнення.
“Якщо він зробив це тоді, він може зробити це ще раз, але з кимось іншим. Може, зі мною, може, з моїм сином”, – зазначила Йоко Оно.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments