За допомогою соцмереж сестра Кім Кардашьян створила популярну лінію косметики
Косметичний і парфумерний гігант Coty, який виробляє продукцію більш ніж під 70 брендами, в тому числі Max Factor, Lacoste і Calvin Klein, 18 листопада домовився про нову угоду. Але на цей раз він купує контрольний пакет акцій в молодої і незвичній компанії – виробника косметики Kylie Cosmetics, заснованому американською моделлю Кайлі Дженнер, молодшою сестрою Кім Кардашьян. Раніше в цьому році Forbes назвав її наймолодшим мільярдером в історії, які заробили свої статки самостійно (журнал оцінив його рівно в $ 1 млрд). На той момент їй було всього 21 рік, що дозволило їй побити рекорд засновника Facebook Марка Цукерберга.
За 51% акцій компанії Coty заплатить $ 600 млн. Таким чином, Kylie Cosmetics оцінена приблизно в $ 1,2 млрд. Решта 49% акцій будуть належати Дженнер, яка є гендиректором компанії. Після завершення угоди вона буде перейменована в Kylie Beauty, а Дженнер продовжить залишатися обличчям бренду. Секрет успіху – величезна популярність Дженнер в соціальних мережах. У неї більше 151 млн передплатників в Instagram, а в Twitter на неї підписані понад 29 млн користувачів. Також у неї багатомільйонна аудиторія в Facebook і Snapchat.
Угода між Coty і Дженнер – ще один приклад того, як змінюється індустрія косметики. Молоді споживачі не відчувають великий лояльності до старих відомим брендам, зате їх залучають знаменитості, створюють власні бренди. Coty сподівається, що популярність Дженнер і її вміння працювати через соцмережі допоможуть прискорити зростання бізнесу. “Одним постом в соціальних мережах Кайлі здатна охопити аудиторію, що вдвічі перевищує кількість глядачів Супербоула, – зазначає гендиректор Coty П’єр Лобі ( цитата по Financial Times, FT). – Вона сьома за кількістю передплатників в Instagram”.
Kylie та інші нові косметичні бренди зараз знаходяться на хвилі успіху, в той час як традиційні компанії, довго домінували на американському ринку, зіткнулися з труднощами. За даними Kline & Co, у незалежних брендів продажі зросли на 24% в 2017 р, а у всіх учасників ринку – в середньому на 5,9%. «Ось що забезпечує зростання ринку», – заявив в інтерв’ю фінансовий директор Coty П’єр-Андре Теріс про бренди, що стали популярними завдяки інтернету.
Coty раніше придбала десятки косметичних і парфумерних брендів у Procter & Gamble за $ 12,5 млрд в 2016 р Але їй виявилося важко інтегрувати їх в свій бізнес, через що в цьому році компанія списала $ 3 млрд. Після тієї угоди Coty втратила половину своєї ринкової капіталізації. Але 18 листопада, коли було оголошено про угоду з Kylie, її акції подорожчали на 2,6%.
Також Coty сама пробувала повторити стратегію Kylie, намагаючись розкрутити бренд CoverGirl за допомогою популярних блогерів в соціальних мережах і онлайн-реклами. Але її зусилля не увінчалися успіхом. Як визнає Теріс, ключем успіху Kylie є сама Дженнер і її популярність: «Її значимість вкрай велика. Ось чому ми прагнули до цього партнерства ».
Сама Дженнер заявила, що рада працювати з Coty над тим, щоб зробити свій бренд глобальним. «Це тільки початок!» – написала вона в Twitter.
Продажі Kylie щорічно зростають приблизно на 40% і в цьому році повинні досягти $ 200 млн. Для порівняння: продаж Coty в минулому році склали $ 8,6 млрд. Coty розраховує, що угода допоможе прискорити зростання чистої виручки групи більш ніж на 1% в рік в протягом наступних трьох років і збільшити прибуток на акцію через всього один рік.
Coty дійсно повинна отримати вигоду з партнерства з Kylie, але висока залежність від Дженнер таїть в собі і небезпеку, вважає аналітик Citigroup Венді Ніколсон. «Головний ризик цієї угоди полягає в тому, що Кайлі втратить інтерес до косметичного бізнесу або її активність в соціальних мережах і популярність зменшаться», – наводить WSJ слова Ніколсон.
Щоб покласти край суперечкам з приводу заслуг Дженнер, Forbes через кілька місяців спеціально пояснив своє рішення назвати її self-made мільярдером. До людей, самостійно заробили свої статки, журнал відносить тих, хто заснував компанію або розбагатів іншим способом, але не отримав багатство в спадщину. Forbes визнає, що це занадто широке визначення, тому ділить мільярдерів на 10 категорій. Так, повністю успадкували свої статки люди входять в 1-ю категорію, а ті, хто не тільки народився бідним, але і змушений був долати значні труднощі в житті, – в 10-ю категорію. До таких, наприклад, відноситься американська телеведуча Опра Уїнфрі.
У свою чергу, Дженнер увійшла в 7-ю категорію, тому що народилася в багатій родині і спочатку мала хороші можливості, але потім змогла отримати вигоду зі своєї популярності. Як би там не було, Дженнер не тільки self-made мільярдер, а й перший selfie-made мільярдер, жартома зазначив Forbes.