Середа, 22 Січня, 2025
Google search engine
HomeСвітКазусиОкуляри Джона Леннона продали майже за 200 тисяч доларів

Окуляри Джона Леннона продали майже за 200 тисяч доларів

Одним з головних аксесуарів соліста культової групи завжди були круглі діоптрії, які Леннон носив щодня. Проте одного разу він забув окуляри в автомобілі Рінго Старра, водій якого забрав їх собі.
Нещодавно колишній співробітник барабанщика гурту «The Beatles» Алан Херринг вирішив виставити експонат на продаж. Початкова вартість лота була вісім тисяч доларів, а в описі уточнювалося, що окуляри знаходяться не в кращому вигляді – одна лінза від’єдналася від оправи. Проте покупець заплатив набагато більше – шанувальник оцінив власність Леннона в 183 тисяч доларів.
Відомо, що Джон Леннон придбав окуляри в 1966 році, коли готувався до ролі у фільмі Річарда Лестера «Як я виграв війну». Але в руки до Херрінг вони потрапили два роки по тому, коли легенда випадково залишив їх на задньому сидінні машини.
Нагадаємо, що 8 грудня 1980 року музикант був убитий прямо біля під’їзду власного будинку. За офіційною версією Леннона застрелив божевільний фанат Марк Чепмен, який відразу після фатального пострілу присів неподалік і почав читати книгу «Над прірвою в житі». Пізніше злочинець зізнавався, що пішов на вбивство заради того, щоб прославитися на весь світ.


До слова, бажану славу він отримав, так само як довічне тюремне ув’язнення з можливістю помилування не раніше, ніж через 20 років після винесення вироку. Саме тому з 2000 року Чепмен намагається зробити все можливе, щоб вийти на свободу. Правда, кожен раз зловмисник отримує відмову. Шанувальники групи впевнені, що вбивця ніколи не вийде з в’язниці.
Відзначимо, що крім музичної діяльності Джон Леннон також був відомий і як політичний активіст. Свої погляди він висловлював як у піснях, так і в публічних виступах. Наприклад, в знаменитій композиції Imagine Леннон повідав про те, як, на його думку, повинен бути влаштований світ. Музикант повсюдно проповідував ідеї свободи, рівності і братерства людей, миру без війни – це зробило його кумиром хіппі та важливим громадським діячем 60-70-х років минулого століття.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments