Сучасні технології невпинно наздоганяють кінематограф жанру наукової фантастики. Кожного ранку прокидатись буквально таки у майбутньому – звичні реалії сьогодення. Тільки от як опинитись у завтрашньому дні та із впевненістю зробити ще один крок назустріч світу, що невпинно оновлюється? Бути актуальним у час, коли інформація доступна та неосяжна водночас – завдання не із найлегших.
Хто би міг подумати роками раніше, що сонячне випромінювання зможе цілком вирішити енергетичну проблему на Землі? Хтось таки подумав і взявся за реалізацію, здавалось би, фантастичного проекту. У результаті, вже сьогодні людство дійшло до безкоштовного та, що не менш важливо, екологічного способу генерації електроенергії. Так, мовиться про сонячні панелі, вони ж батареї.
Кожен бодай раз зупиняв себе на думці: «Чому би й ні?». Будьмо відвертими. Нерідко на шляху до вирішення енергетичної проблеми у власній оселі зупиняє один єдиний фактор – «дорого». Постійна залежність від цін на енергетичному ринку, які, до того ж, невпинно ростуть, може вмить залишитись у минулому. І ті, що таки наважуються зробити крок, точно знають, якою є їхня кінцева ціна за тепло і затишок в оселі – і це власне вартість сонячної батареї.
Переваги сонячних панелей відомі кожному, та й недоліки приховувати нічого. Генерація електроенергії залежить безпосередньо від пори року та фази дня. Відповідно, вночі та взимку «видобуток» буде менш продуктивним. Менше з тим, ще з початку свого винайдення сонячна батарея вважається інвестицією вигідною, що безумовно окупиться у майбутньому. Наскільки швидко та як це залежить від конкретної панелі – давайте розбиратись.
Із цим не менш просто. При виборі сонячної батареї слів враховувати два фактори. Перше – тип панелі. Наразі ринок пропонує два варіанти: моно- та полікристалічна батарея. Монокристалічна панель більш продуктивна, оскільки характеризується вищим показником потужності та коефіцієнтом теплових втрат. Однак окуповується значно довше у порівнянні із другим типом – полікристалічною батареєю.
Уся справа у вартості однієї панелі та мети клієнта загалом. Якщо ви розглядаєте сонячну панель як інвестицію, що повинна мати хорошу окупність та якомога швидше вийти у прибуток – вам за більш демократичним варіантом, полікристалічною панеллю.
Друге, на що слід звернути увагу – виробник. Тут ні для кого не стане сюрпризом, що, до прикладу, Китай більше орієнтується на ціну, а от Європа на якість. Хоча, у дійсності, понад 90% «європейських» сонячних панелей виробляються саме в азіатському континенті. Відтак, із позначкою «вироблено в» варто бути обережним та керуватись дещо іншим, більш надійним показником.
Перед купівлею сонячної батареї необхідно заглянути до так званого списку Tier 1, аби бути певним, що ваш вибір має клас «А» (без браків). Не менш важливі показники – сертифікованість в Україні та автоматизованість виробництва. Що ж, якщо з усім розібрались та на усе відповідь «так» – забирайте свої заощадження з-під подушки та інвестуйте у майбутнє власної сім’ї.