З моменту виходу самого популярного флагмана минулого покоління пройшло вже 2 роки, а він все ще залишається найкращим вибором по співвідношенню вартості і продуктивності. Більш того, з виходом 12-й лінійки 11 Айфон збавив в ціні, через що його стали купувати ще більш активно. Причина проста – Apple не надали достойних аргументів, чому люди повинні були купити iPhone 12. Недостатньо інновацій, мала кількість реальних змін, які якось здатні поліпшити досвід фанатів. У цій статті ми приведемо аргументи, чому флагман минулого покоління все ще кращий варіант на ринку.
Відмінності поколінь мінімальні – дивіться самі
Що змінилося з виходом iPhone 12, і які є реальні відмінності на тлі попередника? Давайте подивимося:
-
Перехід на OLED-дисплеї. З одного боку, так, нескінченна контрастність через роздільне світіння пікселів це круто. Але з іншого – стара добра IPS-матриця не так сильно викликає втому очей, а передача кольору в неї навіть краще. Якщо взяти в руки обидва смартфона, ви не помітите величезних переваг 12-ї моделі на тлі 11-й – обидва екрани відчуваються відмінно.
-
Процесор став на 20% більш продуктивним. Apple A14 Bionic вийшов непоганий, особливо з точки зору енергоефективності, але навіть цю перевагу Apple звели до мінімуму, встановивши в iPhone 12 акумулятор меншої ємності. У результаті ми маємо трохи більш потужний смартфон, що на практиці не відчувається ніяк. У плані автономності iPhone 11 набагато краще – він забезпечує близько 18 годин в режимі перегляду відео, в той час як iPhone 12 щось близько 15 годин. Виходить, ми повинні змиритися з фактом зниження автономності заради зменшення товщини корпусу на 0.9 мм. Чи варто воно того – питання риторичне.
-
Фотоможливості не змінилися від слова зовсім. Камери iPhone 11 і iPhone 12 абсолютно ідентичні за всіма параметрами, починаючи з роздільної здатності сенсора і закінчуючи фокусною відстанню. Єдина зміна – у 12-й моделі апертура основного модуля збільшилася з f/1.6 до f/1.8, що в теорії призводить до поліпшення якості нічних знімків. Однак на практиці обидва пристрої справляються з цим завданням приблизно однаково – як мінімум на перший погляд помітити відмінності складно.
-
Динаміки і бездротові технології не змінилися ніяк, навіть версії Bluetooth-модулів ідентичні. Єдино що, iPhone 12 підтримує мережі 5G, проте в Україні оцінити їх швидкість навряд чи вийде найближчі 3-4 роки. Чи варто переплачувати за міфічний 5G – звичайно ж ні, якщо тільки ви не живете в Сполучених Штатах Америки.
-
iPhone 12 важить на 30 грамів менше – теж сумнівне досягнення, хоч і приємне.
У цьому поколінні Apple навіть не спромоглися встановити дисплеї з частотою оновлення 120 Гц, як це давно вже зробили компанії Samsung, Huawei і навіть Xiaomi. Автономність стала гірше, а інші зміни настільки несуттєві, наскільки це взагалі можливо. Складається відчуття, ніби Apple і не планували нікому продавати свій новий смартфон і хочуть всіх приголомшити з виходом 13-ї серії. Так навіщо платити більше?
iPhone 11 все ще залишається оптимальним рішенням для рядового користувача, а переплачувати 200 доларів за ті незначні переваги, якими володіє iPhone 12, попросту немає сенсу.