“Не заслуговує на Оскар!” – кінокритики про “Зелену книгу”

0
359


На цьогорічній премії “Оскар” у номінації “Найкращий фільм” перемогу здобула стрічка Пітера Фарреллі “Зелена книга”, яка була номінована у 5-ти категоріях, 3 з яких виграла. Однак, реакція критиків доволі неоднозначна. У одному з американських видань картину назвали найгіршою з тих, що вигравала нагороду, після фільму “Зіткнення” 2005 року. 
“Зелена книга” – це біографічна драма про афроамериканського джазового піаніста та водія, які у 1962 році подорожують півднем США. Мандруючи, вони читають “Зелену книгу”, у якій вказані безпечні місця для темношкірих. На думку критиків, стрічка скорочує довгу, варварську історію американського расизму до незначної, але драматичної проблеми, формули, яку можна вирішити. Вони зазначають, що картина створена “білими для білих”, що це “набір кліше та стереотипів”.

Творці фільму апелювали до теми расового примирення, але, як бачимо з реакції глядачів, їм не вдалося передати цю складну проблему у повному обсязі.
Виграш “Зеленої” книги назвали випадковістю, тому що касові збори та рейтинг занизькі, як для переможця. Попереду “Чорна пантера”, “Богемна рапсодія” та “Народження зірки”. Кінокритики кажуть, що серед усіх стрічок вибрали “найнейтральніший фільм, щоб задовольнити більшість глядачів”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here